Реклама / Ads
2| 6285 |20.11.2015 НОВИНИ

В Сирия обучават 3-годишни деца за терористи

.
Според предаването "Фронтлайн" на "Ал Джазира" децата – и момичета, и момчета, са обучавани за терористи още от 3-годишна възраст. След като станат на 16 години, те се изпращат във военни лагери, където ги подготвят за атентатори самоубийци.
 
Това е системата, позната като еничарска. Един религиозен военен орден", коментира за bTV психологът Пламен Димитров.

 

Във видеото, разпространено от "Ислямска държава", става ясно, че в Сирия има поне две подобни школи, в които има военно обучение и идеологически подготовка – в Алепо и столицата Дамаск.

 

"Използването на деца от джихадисти е установено. Има такива случаи, бащи водят там децата си, дори се показваха кадри, на които деца си играеха с човешки глави... Това е изключение и противоречи на всички канони на ислямската религия", каза пък експертът по сигурността Славчо Велков.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3414 |23.12.2024 DW: Сирия променя курса- нови обещания за единство и защита на правата . 2| 3269 |14.12.2024 Руслан Трад: Иран ще опита да дестабилизира новата власт в Дамаск . 2| 3414 |09.12.2024 Дахер Дахер: Не знаем дали Сирия ще остане светска държала или пак ще налагат фереджета . 0| 2876 |09.12.2024 Мохамед Халаф: Турция стои зад операцията по свалянето на Асад

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads