Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5719 | НОВИНИ

Асандж: САЩ работиха срещу Асад още от 2006-та

Джулиан Асандж
Джулиан Асандж
Разобличителният сайт „Уикилийкс" разполага с доказателства, че САЩ са действали за свалянето на сирийския президент Башар Асад още от 2006 година.Това разкри основателят му Джулиан Асандж в интервю за испанския вестник „Ел Паис".
 
Изданието бе един от петте големи вестници в света, които преди 5 години започнаха да публикуват скандалните разкрития на сайта за американската външна политика.

Лавров: САЩ щадят Ислямска държава в Сирия, за да падне Асад

„Ние разполагаме още от 2006-та година със заявления на посолството на САЩ в Сирия, в което се казва, че те иска да свалят правителството, като раздухват търканията между шиитите и сунитите, предизвиквайки параноя - те използваха именно тази дума - след режима на Асад, посочи австралиецът. Правеше се всичко, за да се внуши, че всеки момент ще стане държавен преврат и така да бъде принуден режимът „да действа прекалено мощно". И през 2011 година режимът наистина постъпи така".

Обама: САЩ и Франция са заедно в борбата срещу тероризма

„Това беше план на САЩ и според този план Франция, Англия, Турция, Саудитска Арабия, Катар и Израел също взеха участие в тези действия. Резултатът...от тази безумна авантюра на САЩ и техните съюзници е разрушаването на Сирия. Като добавка към предишните безумни авантюри в Ирак и Либия...И ето последиците: Европа е наводнена от сирийски бежанци, създадени са „Ислямска държава" и "Ан Нусра". Милиони хора бяха изгонени от родните си места, стотици хиляди загинаха", обобщи Асандж.

Кисинджър: С намесата на Русия в Сирия рухна геополитическа структура
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Каракачанов: Това не е инцидент, а добре организирана засада от турска страна 34| 6623 | Каракачанов: Това не е инцидент, а добре организирана засада от турска страна Стоилов: Зад евроатлантическата фасада стои протурска позиция 4| 5645 | Стоилов: Зад евроатлантическата фасада стои протурска позиция Ноев: Турция е чакала руснаците в засада 53| 10799 | Ноев: Турция е чакала руснаците в засада Сензация! US сенатор подкрепи Асад и Русия за ударите срещу ИД 29| 10577 | Сензация! US сенатор подкрепи Асад и Русия за ударите срещу ИД

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads