Реклама / Ads
32| 10631 |14.01.2016 НОВИНИ

Проф. Слатински: На държавата ни е вмирисана и главата, и душата

.
Николай Слатински
Това, което наблюдаваме само през последните десетина дни в политическия ни живот не би могло да се случи в нормална държава. Но то се случва. Изводът е – ние не сме нормална държава.Това пише професор Николай Слатински.
 
Едно нормално общество не може да търпи това, което наблюдаваме през последните десетина дни в политическия ни живот. Но у нас обществото го търпи. Изводът е – нашето общество не е нормално, допълва той.

Има нормални държави с нормални общества. Към такива страни емигрират децата ни.Има държави, които не са нормални, но с нормални общества. Тези общества постепенно подреждат държавите си и ги направят нормални. Така повечето бивши соцстрани в Централна Европа вече и все повече се оказват на светлинни години пред нас, категоричен е професорът.

Има държави, които са нормални, но с общества, които не са нормални. Там просветените лидери постепенно нормализират обществата си. Примери – в някои успешни държави в Югоизточна Азия, които са сред първите 20-25 страни в света по БВП. Има, обаче и държави, които не са нормални и са с общества, които също не са нормални. Тези държави затъват в дъното на класациите по позитивните критерии (жизнен стандарт, БВП, демокрация, човешки права) и се „изстрелват“ към върховете на класациите по негативните критерии (смъртност, продължителност на живота, болести, беззаконие). България попада в техния кръг, върви назад, превръща се в джунгла, младите хора бягат от нея, има брутален отказ от правосъдие, простите хора се настаняват във властта, а простаците се плодят сред народа. Такива държави нямат бъдеще. Тяхното съществуване е поставено на карта. Рибата се е вмирисала от главата, но вече изгниват и тялото, и душата й, смята проф. Слатински.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 24| 9010 |14.02.2024 Николай Слатински: Днес съдбата на България виси на косъм, има много по-страшни от Израждане . 11| 7307 |24.07.2019 Николай Слатински: Протестите май не ни засягат, най-малко протестиращото общество сме . 15| 9477 |13.04.2018 Проф. Слатински: Всеки ден в България започва да е 13-и, петък . 31| 9446 |26.10.2015 Проф. Слатински за изборите: Еднопартийната система се завърна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads