Реклама / Ads
2| 5245 |26.02.2016 НОВИНИ

Разследват бившия кмет на Девин заради "Цанков камък"

.
Окръжната прокуратура в Смолян разследва за престъпление по служба бившия кмет на Община Девин Цветалин Пенков. Образуваното досъдебно производство е за почистването на опашката на язовир "Цанков камък", съобщи НТВ.
 

Разследването нищи дали екскметът е ненасъл щета с това на общинския бюджет за около 90 000 лв. и е облагодетелствал местна фирма. За проекта не били предвидени средства в общинския бюджет за 2015 г.

 

Прокуратурата разпитва свидетели. Изискани са и документите при сключване на договора. Ще бъдат назначени експертизи, като целта на едната от тях ще е да установи дали е имало спешна нужда от почистването на опашката на язовир “Цанков камък”, както и други следствени действия.

 

Към момента по делото няма привлечени обвиняеми лица. Пенков бе категоричен, че не е ощетил бюджета и не е извършил никакво престъпление.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 4084 |03.10.2019 Фалстарт на делото за „Царските конюшни” . 1| 5994 |15.05.2019 Арестуваха бивш зам.-кмет на Кърджали за присвоени пари за канализация . 0| 4419 |23.06.2016 Осъдиха бившия кмет на Белоградчик . 4| 6570 |22.04.2014 ДАНС закопча зам.-кмет на Плевен за подкуп

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads