2| 4635 |01.06.2016 НОВИНИ

Цвети Пиронкова загуби четвъртфинала на „Ролан Гарос”

.
Цветана Пиронкова
Цветана Пиронкова загуби четвъртфинала на „Ролан гарос”. Българката отстъпи с 2:0 сета на Саманта Стосър от Австралия. В отделните части – 6:4,7:6 (8:6 точки).

Мачът започна много добре за българката, която поведе с 4:2 гейма в първия сет. Но австралийката обърна резултата.  Стосър започна много силно втората част и поведе с 3:1 гейма, но Цвети се мобилизира и изравни при 3:3, информира НТВ.

При 6:6 вторият сет стигна до тайбрек. В него българката поведе с 5:1 точки и изглеждаше, че ще спечели решителната част, но Стоусън надделя с 8:6 точки и затвори мача.

Пиронкова не успя да стане първата българка, класирала се на полуфинала на „Ролан Гарос”, но с доброто си представяне си осигури значително по-високо място в световната ранглиста и 294 000 евро от наградния фонд на турнира.