7| 3856 |03.06.2016 НОВИНИ

Срам! Японците ни опукаха със 7:2 на футбол

.
Резил, пълен резил...
Огромен срам за националния отбор по футбол в Япония. Тимът на Ивайло Петев бе опукан със 7:2от Япония в мач от ”Кирин Къп” на ”Тойота Стейдиъм” в Нагоя. ”Лъвовете” не бяха допускали седем или повече голове в своята врата от 1947 година, когато са разбити с 0:9 от Унгария в Будапеща, което пък е втората най-голяма загуба в историята на ”трикольорите”.

Резилът на националите е първи с пет гола разлика от ноември 2008 година, когато отново в контрола отстъпихме с 1:6 на Сърбия в Белград. Тогава това се оказа и последната среща за Пламен Марков начело на отбора. Това може да се повтори и с Ивайло Петев след осмата по тежест загуба в цялата 92-годишна история на представителния тим на България.

Михаил Александров (59) и Ивайло Чочев (82) бяха точни за "лъвовете", а Георги Миланов пропусна дузпа секунди преди края, което би направи малко по-почетна разгромната загуба и би повторила поражението с 3:7 от 1940 година в Мюнхен срещу Германия.

Селекцията на Халилходжич направо разпиля Ивелин Попов и компания, като на почивката водеше с 4:0, а в 57-ата минута преднината бе 6:1. Оказаки (4), Кагава (27, 35), Йошида (38, 53), Усами (57) и Асано (87-д) вкараха в мрежата на Божидар Митрев.