0| 4485 |16.08.2016 НОВИНИ

Пиронкова надви Дария Касаткина и продължава в Синсинати

.
Цветана Пиронкова
Първата българска ракета при жените Цветана Пиронкова победи 24-ата в света Дария Касаткина с 6:1, 6:1 и се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2,8 млн. долара.

Мачът на Пиронкова, която влезе в основната схема на турнира като „щастлива губеща от квалификациите“ продължи точно 63 минути. И в двата сета след равенство 1:1 28-годишната пловдивчанка спечели по пет поредни гейма, съобщава bTV.

Успехът донесе на Пиронкова малко над 15 хил. долара и 80 точки за световната ранглиста, където тя заема 74-та позиция.

В следващия кръг българката ще срещне 33-годишната италианка Роберта Винчи, която е поставена под номер 6 в схемата на турнира в Синсинати. Винчи има 10 титли на сингъл в кариерата си. В мачовете между двете дотук италианката има 3 победи от 4 двубоя.