0| 4239 |15.10.2016 НОВИНИ

ЦСКА-София спря победния полет на Левски

.
Източник: lap.bg
ЦСКА-София и Левски завършиха при равенство в дербито от 10-ия кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадион „Васил Левски”, приключи при резултат 1:1. Двубоят се проведе пред около 23 000 души. Секторите Г и Б бяха изпълнени. Агитките впечатлиха с хореография си.

С това равенство „червените” прекъсната серията на Левски от 7 шампионатни мача без загуба. Отборът на треньора Йорданеску е на третото място с 18 точки, а „сините” – първи с 24. Емоциите и страстите бяха като дерби. Както на трибуните, така и на терена страстите бяха на високо ниво. Стигна се дори до един любопитен момент през първата част, при който съдията Ивайло Стоянов изгони едно от децата, които гонят топките, защото подаде на два пъти силно и остро топката към Веселин Минев за странично хвърляне, съобщи "Новспорт".

Отборът на ЦСКА-София започна по-агресивно двубоя, докато Левски прие играта в половината си. В 7-ата минута Рубен Пинто бе много близо да открие. Португалецът шутира от около 25 метра, топката летеше към горния десен ъгъл, но Боян Йоргачевич се намеси класно и с една ръка успя да избие в ъглов.

Първият си удар към вратата на „червените” гостите от „Герена” отправиха след половин час игра. Нападателят Бабатунде Адениджи изпробва късмета си с далечен удар, но изпълнението му бе крайно неточно.

Малко след това дойде и първата опасност в наказателното поле на ЦСКА-София. Мехди Бурабия центрира от пряк свободен, Георги Китанов не успя да улови топката, но за негово щастие Антон Недялков бе до него и изрита силно в предни позиции.

В 34-ата минута падна и голът. Защитата на „червените” допусна сериозна грешка. Перез не успя да изчисти добре, след това Станислав Манолев не се намеси навреме и това позволи на Роман Прохазка да изведе Адениджи. Нападателят напредна и стигна до наказателното поле, къде видя оставения непокрит Франсис Нар и с пас пред погледна на Божидар Чорбаджийски го намери. Футболистът с номер 7 на Левски, останал сам срещу Китанов, не сгреши. „Сините” се разписаха с първия си точен удар в мача.

През второто полувреме темпото на игра се запази динамично. Двата отбора се бориха здраво за всяка топка. В 69-ата минута пред Левски се откри повече от златна възможност за втори гол. „Сините” проведоха кинжална контраатака, при която Бабатунде намери по страхотен начин Георги Костадинов. При пасът на нападателя Манолев не успя да се намеси и да пресече. Българският национал Костадинов излезе сам срещу Китанов, шутира, но стражът на „армейците” спаси. Близо до Костадинов бе Сашо Александров, който после укори съотборника си, че не му е подал.

ЦСКА-София стигна до равенството в 77-ата минута. Влезлият като резерва Преслав Йорданов бе фаулиран от Боян Йоргачевич и съдията Стоянов отсъди дузпа. Вратарят закъсня с влизането си към нападателя, към когото бе отправен пас. Футболистът с номер 9 застана зад топката и накара сектор Г да избухне. Той би в долния десен ъгъл, а сърбинът се хвърли към левия. „Сините”, очаквано, възнегодуваха срещу това решение, а Йоргачевич си изкара жълт картон за реплики.

В самия край на мача друга резерва можеше да се превърне в герой. Защитникът Виктор Генев влезе на мястото на Франсис Нар и игра с глава в 91-ата минута след центриране на Аниете. Топката обаче мина покрай вратата.