0| 4053 |19.01.2017 НОВИНИ

Григор Димитров продължава с победите в Австралия

.
Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия, въпреки че срещна сериозна съпротива от страна на 20-годишния Хюн Чунг от Южна Корея, който в момента е 105-и в световната ранглиста. Най-добрият български тенисист спечели с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 след тежка битка, продължила 2 часа и 36 минути.

Чунг шокира Григор в първия сет, в който направи три пробива и загуби само един гейм. Постепенно българинът вдигна нивото, като отличен сервис му помогна да изравни сетовете. В големи периоди играта бе равностойна, което доведе до някои великолепни разигравания. Димитров обаче бе по-постоянен и намери точните решения, с които да стигне до крайния успех.

Поставеният под номер 15 Григор, който миналата година отпадна в третия кръг, ще се изправи срещу Ришар Гаске в битка за място на осминафиналите. Французинът, който е 18-и в схемата, даде само три гейма на аржентинеца Карлос Берлок, побеждавайки го с 6:1, 6:1, 6:1. Димитров има една победа от шест мача срещу Гаске, но тя дойде в единствения мач между двамата през миналата година в Шанхай.