0| 3807 |28.03.2017 НОВИНИ

Младите лъвчета с победа за историята на българския футбол

.
Юношеските ни национали до 19 години записаха историческа победа и се класираха на Евро 2017 в Грузия. Момчетата на селекционера Ангел Стойков победиха Босна и Херцеговина с 3:1 в решителен мач от група 5 на Елитния кръг от квалификациите.

Българите поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Георги Русев (Елче, Испания) се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Хушич срещу Тонислав Йорданов. След попадението футболистите на Босна и Херцеговина опитаха да възстановят статуквото, но блестящият Наумов отрази ударите на Жерич и Станич.

В 27-ата минута Сулич уцели гредата. Българският тим реагира по най-добрия начин и в 29-ата минута нашите момчета удвоиха преднината си чрез Петко Христов (Славия), който прати топката в мрежата след центриране на Георги Русев – 2:0.

В 32-ата минута Светослав Ковачев замени Ивайло Найденов, който получи контузия. В добавеното време на първата част националите демонстрираха изключителна ефективност и с третия си точен удар възпитаниците на Ангел Стойков направиха резултата класически.

Калоян Кръстев (Славия) попадна в прегръдките на съотборниците си, след като преодоля цялата защита на съперника и с прецизен удар не остави шансове на босненския страж Маркович – 3:0.

Веднага след почивката босненците се хвърлиха в бесни атака вабанк, защото вече нямаха какво да губят. Това обаче отвори дупки в тяхната отбрана, от които се възползваша българите. При една контраатака в 56-ата минута Йорданов пробва Маркович, който спаси с мъка удара.

В 64-ата Демирович намали резултата – 3:1.