Реклама / Ads
1| 6525 |07.06.2017 НОВИНИ

Манолова: Над монополистите се опъват институционални и партийни чадъри

.
Мая Манолова
Заедно с граждански организации сме подали жалби срещу поскъпването на природния газ, което води до поскъпване на тока. От прокуратурата също са се захванали със случая. КЕВР обслужва интересите на енергийните дружества и им прави подаръци. С това трябва да се спре. Това каза в предаването ”Още от деня” по БНТ омбудсманът Мая Манолова.
 

Решението на ВКС за такса "сградна инсталация" също не е правилно. Днес предложих на депутатите от правната комисия, заедно с енергийното министерство, да предложим промени. Ако такса "сградна инсталация няма да се премахва", то поне да бъде намалена в някакви нормални граници. 100 лева е много голяма сума. Над монополистите се опъват институционални и партийни чадъри. Частните съдебни изпълнители също са много могъщ съперник. Имам идея частните изпълнители също да почнат да си декларират доходите. Ще излязат много интересни факти. От тяхна страна има яростна съпротива.

 

Законовите промени, предложени от мен, целят да защитят длъжника. В момента длъжниците са смазвани. Тези проблеми започват постепенно да се разбират от политиците и институциите. Започва да има единомислие по тази тема. По-добре ще е частните съдебни изпълнители да участват в този процес. Да сложим всичко на масата и да водим диалог, а не да се опитват само да възпрепятстват законовите промени, категоризна беше Манолова.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3528 |07.05.2021 КЕВР обещава: Няма да има рязко поскъпване на тока, парното и водата . 0| 4193 |03.07.2018 Мая Манолова: Не всички са против закона за хората с увреждания . 3| 4512 |05.04.2017 Мая Манолова: Българите са бедни, как да плащат скъпо парно ? . 0| 4505 |29.09.2016 Манолова: За хиляди българи плащането на 60-80 лв. такса за сградна инсталация е проблем
Реклама / Ads