Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6832 | НОВИНИ

Йотова: Евродокладите изобличават политическите зависимости у нас

Вицепрезидентът Илияна Йотова
Вицепрезидентът Илияна Йотова
В предаването ”Тази неделя” вицепрезидентът Илияна Йотова се обяви против създаването на нов антикорупционен орган.
 

„Това, че се създава всеки път нова структура, не означава, че сме повишили ефективността. Трябва да се сложи ред в давността на делата, предписанията и наказанията да се изпълняват – не толкова организационна, колкото съдържателна реформа”.

 

„Не изглеждаме добре навън и продължаваме да не изглеждаме добре – с този механизъм, който ни наблюдава 10 г. за корупция, за съдебната реформа. Отдавна съм казала, че този механизъм е неработещ”, посочи тя.

 

Евромониторингът беше наложен като условие България и Румъния да влязат в ЕС преди да са напълно готови за членство. Северната ни съседка, в която високопоставени политици станаха клиенти на Темида, върви към премахване на проверките, докато за нас критичните евродоклади продължават и в тях се очертават политическите зависимости в съдебната система. В същото време голяма част от политиците, някои съдии и прокурори в един глас искат мониторингът да бъде премахнат, посочи Йотова.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Йотова: Президентът каза на глас неща, които си мислят всички българи 0| 5063 | Йотова: Президентът каза на глас неща, които си мислят всички българи Илияна Йотова: Време е ЕС да ревизира споразумението с Турция 0| 4573 | Илияна Йотова: Време е ЕС да ревизира споразумението с Турция Илияна Йотова: Недопустим е случаят с Кортези и сирийското семейство 0| 6878 | Илияна Йотова: Недопустим е случаят с Кортези и сирийското семейство Вицепрезидентът Йотова: Служебният кабинет си върши работата 0| 4634 | Вицепрезидентът Йотова: Служебният кабинет си върши работата
Реклама / Ads