Проф. Петров иска оставката на шефа на Националния център по обществено здраве
По време на блиц контрол в ресорната парламентарна комисия министърът на здравеопазването проф. Николай Петров поиска оставката на директора на Националния център по обществено здраве и анализи доц. Хинков. Причината е, че НЦОЗА са забавили драстично анализ, свързан с изпълнението на проекта за спешната помощ.
Със стартирането на електронния търг се очаква да бъдат спестени между 10 и 20 % от средствата, които болниците изразходват за лекарства.
По отношение лимитите на лечебните заведения министър Петров изрази мнение, че не е справедливо болниците да получават константни месечни лимити целогодишно. Като пример министърът даде Поморие, където през летния сезон пребиваващите са пет пъти повече от тези с адресна регистрация в курорта.