Реклама / Ads
2| 5909 |04.08.2017 НОВИНИ

Прогноза: НЗОК ще е с дефицит от 134 милиона лева

.
Дефицитът в бюджета на НЗОК за тази година вероятно ще бъде около 134 млн. лв. Това се посочва в стенограмата от последното заседание на Надзорния съвет на НЗОК.
 

Членовете на надзора отбелязват, че най-големият разход в бюджета на НЗОК и тази година е заради плащането на лекарства.

 

Представителят на КНСБ в Надзорния съвет Иван Кокалов настоява, когато се прави бюджета на НЗОК за следващата година да се обърне специално внимание на лекарствената политика и да се направят консултации с Министерството на здравеопазването, отбелязва НЗОК.

 

По време на заседанието на Надзорния съвет е била обсъждана и темата за осигуряването на безплатни зъбни протези за възрастните хора, което трябваше да започне поетапно от 1 юли тази година.

 

Членовете на Надзорния съвет още веднъж потвърждават липсата на средства за осигуряването на тази безплатна дейност и се обединяват около идеята да се изпрати писмо до министъра на здравеопазването с настояване тя да се отложи за 1 януари следващата година.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2344 |09.12.2025 Ликвидация на международните легиони в Украйна . 3| 2797 |09.12.2025 Мицкоски: В Северна Македония няма да бъдат строени центрове за мигранти . 4| 2303 |09.12.2025 Еднa гoдинa вeчe Pycия нe плaщa пeнcии нa гpaждaнитe cи y нac . 7| 2171 |09.12.2025 Зеленски е готов за избори в Украйна, отговори на Тръмп след среща с Мелони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads