Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 4285 | НОВИНИ

Затвориха 14 ресторанта по морето заради развалени храни

Затвориха 14 ресторанта по морето заради развалени храни
Общо 14 търговски обекта по морето са затворени след проверки за качеството на храните през юни и юли. Това съобщиха от Българската агенция за безопасност на храните (БАБХ). В началото на месеца от агенцията съобщиха, че само в последната седмица на юли след проверки по Черноморието са затворени 8 обекта на територията на Варна.
 

Инспекторите са извършили общо 3 хил. проверки, след които са съставени 92 акта и са издадени 250 предписания. Общо 933 кг храни са възбранени и предстои да бъдат унищожени. Най-честите причини за възбраните са липса на маркировка и етикети, неправилно съхранение или изтекъл срок на годност.

Общо 13 обекта са затворени във Варна. Най-честите нарушения са несъответствия на сградния фонд и оборудването, липса на регистрация, съвместно съхранение на различни групи храни, изискващи различен температурен режим, нарушения по поддържане на Системите за управление на безопасността на храните, неправилно етикетиране.

14-ият затворен обект е на територията на Областната дирекция по храните в Бургас, тъй като е установено неправилно съхранение на храни, липса на електричество и несъответствия между предлаганите стоки и удостоверението за регистрация.

Отделно през юли във вътрешността на страната са извършени 14 хил. планови проверки. Съставени са 208 акта и 776 преписания и са затворени общо 19 търговски обекта. БАБХ е поставила под възбрана 1.1 тона месо и месни продукти без етикети и маркировка и с изтекъл срок на годност. Предстои да бъдат унищожени и 60 кг риба и рибни продукти, 565 кг храни от животински произход, 16 кг готвени ястия с изтекъл срок на годност, 94 яйца, 84 кг храни от неживотински произход. От предприятия и складове за търговия на едро са възбранени 20 тона храни от животински и неживотински произход.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Морето погълна млад мъж край Несебър 0| 4410 | Морето погълна млад мъж край Несебър Морето взе поредната си жертва-31-годишен мъж се удави в района на къмпинг ”Корал” 2| 4955 | Морето взе поредната си жертва-31-годишен мъж се удави в района на къмпинг ”Корал” Плащаш за паркинг и получаваш скоба на морето 1| 5247 | Плащаш за паркинг и получаваш скоба на морето Нов хит от заведенията по морето: Въвели такса ”празна чиния” и ”тирбушон” 1| 6912 | Нов хит от заведенията по морето: Въвели такса ”празна чиния” и ”тирбушон”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads