Реклама / Ads
0| 4067 |29.08.2017 НОВИНИ

Макрон иска ЕС да увеличи помощта за Африка

.
Еманюел Макрон Източник: БГНЕС
Лидерите на Франция и Германия се обявиха за по-строги и ясни мерки срещу незаконната имиграция от Африка към Европа.
 
В Париж се проведе среща с участието на лидерите на Франция, Германия, Италия и Испания и колегите им от Чад, Нигерия и Либия.

За нова "пътна карта" срещу трафика на мигранти се обявиха четирите големи европейски сили и три африкански държави по време на срещата си във френската столица.

"Трябва да действаме заедно - от страните, от които мигрантите тръгват, през транзитните държави, особено Либия, трябва да бъдем ефективни. Това е предизвикателство както за Европа, така и за Африканския съюз. С такава нагласа проведохме тази среща", заяви Еманюел Макрон.

Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че Европа има "хуманитарна отговорност" да води битка с нелегалната миграция и с трафикантите, които трупат печалби от отчаянието на мигрантите. Европейските и африканските лидери обсъдиха заселването на мигрантите от Африка, които отговарят на критериите за получаване на убежище в Европа. Канцлерът Меркел подчерта, че европейските страни трябва ясно да определят кой бяга от войни и насилие и кой от бедност.

Домакинът на срещата Еманюел Макрон призова за увеличаване на помощта на Европа за африканските страни, за да могат да подобрят икономиките си и да спрат трафика на мигранти. Той предложи още на териториите на Нигер и Чад да бъде определяно кой има право на убежище, цитира БНТ.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 88 |08.12.2025 Представиха нов хуманоиден робот с шест ръце – Miro U . 1| 275 |08.12.2025 Руснаците махат бронираните машини от фронта заради дронове и нова тактика . 0| 205 |08.12.2025 682 000 винетки скоро изтичат, идват цени в евро и нова еднодневна такса . 0| 331 |08.12.2025 Силна магнитна буря идва утре, очаквани са смущения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads