Реклама / Ads
0| 4599 |01.09.2017 НОВИНИ

Опасни отпадъци се съхраняват на метри от жилищни сгради в Панагюрище

.
Източник: БТВ
Огромно количество опасни отпадъци се съхраняват незаконно в склад в Панагюрище.
 

Намират се на околовръстното шосе, на метри от жилищни сгради и в общ двор с шивашки цех вече седем месеца.  Множество варели, съдържащи отровни химикали. Над 150 на площ от над 1300 квадратни метра. Съдържанието е неясно. Някои от варелите са със символи за опасно, запалимо и отровно съдържание. Фактите са констатирани от проверяващите инспектори на общината в Панагюрище и на РИОСВ Пазарджик, съобщи БТВ.

 

Регионалната инспекция по околната среда и водите от Пазарджик е идвала на проверка в склада, поискала е договор за наем, но не е уведомила собствениците, че съхраняват опасни отпадъци. Съхраняването на опасните отпадъци е незаконно поне по 10 пункта, твърдят специалистите. Складът не отговаря на изискванията за сигурност. Няма разрешение за съхраняване, няма и договор за приемане на отпадъците. Нито един от варелите не е български - което значи, че са пренесени през граница, а това също е престъпление.

 

Собствениците на склада след нашата намеса настояват фирмата да изнесе опасните отпадъци, но не могат да се свържат с наемателя си. Наемът е лев на квадратен метър. Сигналът за тези опасни отпадъци е подаден от общината в Панагюрище. Оттам отказват да разкрият своя източник. „Надяваме се отпадъците да бъдат извозени според закона”, посочи Никола Белишки, кмет на общината.

 

Телефоните на управителя на фирмата, докарала опасните отпадъци са изключени, а на официалния й адрес, няма нито табела, нито някой отваря вратата.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3596 |02.04.2025 Ново нарушение с опасните болнични отпадъци в София на фона на предупреждения за епидемия . 2| 3056 |01.04.2025 Фрапиращи кадри от нарушения: Столична община спира да приема отпадък от болници . 3| 5987 |20.03.2025 Васил Терзиев: МОСВ, МВР и прокуратурата бездействат срещу стотиците незаконни сметища на частни терени в столицата . 5| 4716 |06.03.2025 Запалиха 600 гуми на Сирни Заговезни в Добринище, било "традиция"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads