Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
6| 10656 | АКТУАЛНО

Илиян Василев: ”Дунарит” е една матрица на намеса на държавата

Илиян Василев: ”Дунарит” е една матрица на намеса на държавата
Казусът ”Дунарит” показва една матрица на намесата на държавата или пленяване на държавата за правене на бизнес. Това заяви Илиян Василев в предаването „Хайд парк” по BIT.
 

Харесва ми идеята Пеевски да стане лице на българското Председателство, защото няма нищо, което да отразява особения вид капитализъм у нас, а той е държавно-олигархичният капитализъм, където го няма никъде в Европа, но го има в Русия.

 

Погледнах отчетите на „Дунарит” за 2016 г. и видях доста интересни неща. Ако цифрите в тези отчети бяха същите в другите предприятия, икономиката ни щеше да процъфтява. 57 млн. лева в края на миналата година е имал „Дунарит”. Матрицата е същата като на КТБ. Кой е недоволен? Някой, който стои зад кадър и слага контрол върху приходите и разходите.

 

Министър Караниколов е тотално недоразумение от икономическа гледна точка. Отнема лиценза за търговия на "Дунарит" заради складиране на продукция, което е нелепо.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Скандал на Еверест: Водачи тровят туристи, за да точат милиони от застрахователи 1| 6828 | Скандал на Еверест: Водачи тровят туристи, за да точат милиони от застрахователи Мисията до Луната потегли успешно 4| 2928 | Мисията до Луната потегли успешно Емилия Русинова и Петьо Еврото: Между политическите обвинения и съдебното мълчание 27| 9879 | Емилия Русинова и Петьо Еврото: Между политическите обвинения и съдебното мълчание Шантаж и заплахи: Как ФСБ вербува агенти измежду руската опозиция 3| 9001 | Шантаж и заплахи: Как ФСБ вербува агенти измежду руската опозиция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads