Реклама / Ads
0| 4072 |14.12.2017 НОВИНИ

Всяко пето дете се е срещало с човек от интернет

.
87% от българските деца използват интернет и този процент всяка година се повишава.
 

Всяко пето дете е имало среща с човек, с когото се е запознало в социалните мрежи. 48% от децата не могат да различат в тази среда дали една информация е истина, или лъжа. Това стана ясно по време на конференцията на тема ”Състоянието на децата в дигиталния свят през 2017 г.”, организирана от УНИЦЕФ и Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД).

 

Видовете рискове за децата в интернет са сексуално изнудване и съблазняване, стават жертви на нападение на връстници, кибертормоз. Често децата сами се подлагат на риск, давайки ненужна информация.


Младите хора на възраст 15-24 години са най-свързаната възрастова група. В световен мащаб 71% от тях са онлайн, в сравнение с 48% от общото население. Един на всеки трима интернет потребители в света е дете или подрастващ под 18-годишна възраст.

 

Смартфоните подхранват т.нар. култура на спалнята, като онлайн достъпът за много деца става по-личен, по-интимен и по-слабо контролиран.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3062 |17.07.2025 Все повече тийнейджъри се доверяват на AI приятели – но на каква цена? . 1| 9829 |14.07.2025 Все повече деца използват изкуствен интелект, за да симулират приятелство . 0| 3555 |27.05.2025 Децата онлайн без защита? ЕК погва порно индустрията в интернет . 1| 3156 |12.10.2024 100% от сигналите за престъпления над деца - свързани със сексуално насилие

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads