РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

Спират прогнозата за времето поради безпаричие?

4 Февруари, 2012

|

16 Коментари

|

2587

Спират прогнозата за времето поради безпаричие?
Станциите за сондиране на атмосферата са сведени до една-единствена в София

„Ако не получим допълнително финансиране, има риск да спрем да работим", това заяви шефът на НИМХ Георги Корчев в „Седмицата" на Дарик. И към момента, както беше и миналата година, не можем да платим три месечни заплати на служителите си, добави той. По думите му нужни били 800 000 лева годишно.

 

Ето какво още от думите на Корчев: „Това са по 60-70 000 лева месечно. Ние веднага трябва да получим, за да можем с тази 1/12 от бюджета, да си изплащаме заплатите. Това е първото нещо, което ние трябва да осигурим на нашите хора. Също поставихте въпроса за намаление на този щат. Преди 15 години, когато аз бях научен секретар на този институт, бяхме 1440 човека, т.е. двойно, сега сме 732-ма. При тази организация на работа и при поддържане на тази наблюдателна система, ние не можем да го правим. Само нашите върхове, четири на брой, които са високопланинските ни станции на Мусала, на Мургаш, на Черни връх, на Ботев, тяхната годишна издръжка е 25 000 лева.

 

Издръжката на нашата станция за аерологично сондиране на атмосферата - за широката публика това са балоните, които ние пускаме и с които измерваме параметрите на атмосферата до 15 километра, ние имахме три такива станции. По изискване сведохме станциите до една-единствена в София. Поддържането на тази станция, годишните разходи по нея са 150 000 лева. Информацията от нашата мониторингова система, по точно определени правила, се разпространява и се натрупва в световните центрове за времето".

КОМЕНТАРИ

Captcha

ГЕРБ, 04/02/2012 - 16:09
Градим България!
, 04/02/2012 - 16:15
Едно време дядо и баба не знаеха , какво ще е времето, и си живяха много спокойно. Сега като излязат едни изроди да го сьобщават, че се и бьзикат, тук ше вали сух, мокьр сняг, ще духа силен вятьр, но може и да не духа, големи преспи . . . в планините, глупости, и познават времето , ама кукуля Полша
МТО, 04/02/2012 - 16:25
Оставете само станцията на Мусала и закрийте цивилните. Военните и по летищата са достатъчни!
АЗзззз, 04/02/2012 - 16:36
Винаги съм се чудил защо е необходимо по всеки български ТВ канал да дават прогноза за времето. Достатъчно е да имаме ЕВРОНЮЗ и на всеки 30 минути има подробна прогноза за цяла Европа!. . . България е член на евро-съюза, а тази новинарска програма е табу за българите?????
Raptor, 04/02/2012 - 16:37
какви станции, акво сондиране на атмосферата ?? На глупаци ще ни правите !! Мога да шусна 10 линка на On-line спътници и десетки рати за европа и регина какво е в момента - вижда се всичко отгоре Мо-та-Мо както викаше дядо ми. Освен, че се вижда се вижда и накъде отива процеса. !! Преписват тарикатите без да си бутнат пръста и искат заплати. Търтеи !!
лагерник, 04/02/2012 - 16:41
То най-добре е въобще да спре времето на БЕЗВРЕМИЕТО на червената хунта! Така е най-добре! И без тва никой не ги търси за нищо - за милиардите ограбени от всички нас. За какво ни е ВРЕМЕ? Те си живеят като крезове от 44-та насам. . . Няма възмездие за тях!
от отвъдното, 04/02/2012 - 16:45
до горния : има, има! Има видело! То днес е денят на Виденов! Изпързаляха го момчето. . . уличи 14 банки и се закани да отреже главата на гущера, а те му отрязаха главата. И си оправиха кредитите с 3000-ди левовия долар. Времето на БЕЗВРЕМИЕТО ПОЧНА оттогава, лагерник. Дано да дойде ВИДОВ-ДЕН! Такива прогнози обаче не можеш да чуеш от платените журналя в телевизиите на хунтата. . .
герб2, 04/02/2012 - 16:47
Нали си имаме магистрали, зъ кво ний прогноза някаква си там, ама де де, глезотии ся!
ss, 04/02/2012 - 17:18
i bez prognoza 6te minem
минувач, 04/02/2012 - 18:35
Ей, това българинът е най-дебелоокото животно на Европа. Не ви ли е срам така да говорите за труда на хората? Ако за вашата работа, каквато и да е, се отнесат по този начин, дали пък няма да се замислите какво правите на работното си място. Това не ви трябва, друго не ви трябва, Евронюз ще си цъкате. . . Много сте отворени, бе! Ми тогава да закрием всичко в България и да гледаме към другите. Така сега си купуваме зеленчуци от къде ли не, само защото нашето все не ни харесва и защото производителите били нахални, алчни и т. н. Аман!!!
мистър ФЛИК, 04/02/2012 - 18:46
Ние от Герб надграждаме с годишни бонуси по министерства в хиляди левове, но не коледни.
Явор, 04/02/2012 - 20:04
Прогнозата за времето е единственото предаване, където не ни манипулират. Много обичам сутрин да знам да си взимам чадъра или не. Успех на метеоролозите!
pepa, 04/02/2012 - 21:24
do gornite. . . mnogo vi se iska da unischaozite Balgariya!!!!!!! svetat i tehnikata sa otischli napred. . . . bez prognoza za vremeto ne moze. . . zaradi ochelyavaneto ni kato nachiya!!!!!!!!!!!!!! Спират прогнозата за времето поради безпаричие?. . . . . tezko i gorko na fermerite!!!!! i ne samo za tyah!!!!
аз, 04/02/2012 - 21:26
Модернизация, автоматизация. Съкращения и датчици свързани с компютри, не чичковци, тетрадки и моливчета. ТОВА Е ПРОБЛЕМА В БАН - НЕЕФЕКТИВНОСТ! ДГД
doktor petrov, 04/02/2012 - 22:15
ne iskam da upotrebqvam turcizmi(ama kato sme nqmali kasmet da sme granica s qponiq)evala na parviq i tretiq komentar. . . ne samo tazi slujba e izli6na ami i 4eterite anti turski kanala(parvapropravitelstvenna turska((tam 4ak i novini na mangalski ima))bosfor tv((btv-ne samo zaradi magalskite seriqli))tretanapravo turska . . i tv7 taq ko da q komentiram tam vseki komentar e izli6en taq e ot mangalska nagore. . . vsi4ki tezi sa izli6ni no, bez tqh planat ran-at nemoji da sa osa6testvi. . . no sa napalno izli6ni de. . . vse pak. . .
, 04/02/2012 - 22:16
Свещена простота са тези тука мухльофчета. Коментират науката. . . Боже, боже. . .

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 21 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА