Вчера състав на апелативния съд, председателстван от Яни Бахчеванов, даде ход на делото срещу бившия кмет на Сливен. То е образувано след протест на окръжното обвинение и жалба на подсъдимия срещу присъда на Ямболския окръжен съд. Лечков е признат за виновен по длъжностно престъпление и причинени щети в размер на 904 хил. лв.  за това, че 4 фирми са ползвали без да плащат наем територия от бивше военно поделение, което е станало общинска собственост.

Адвокатът на екскмета - Иван Ангелов, пледира невинен.

Обидно ми е че съм тук, отдавна смятам, че съм невинен, по това дело няма нито един документ, който да доказва вината ми, заяви Лечков.

Съдът трябва да се произнесе в едномесечен срок.