Реклама / Ads
0| 6217 |01.09.2012 НОВИНИ

Консулът ни в Мадрид се срещна със задържаните български моряци

.
На 31 август българският консул в Мадрид се срещна със седем от задържаните български моряци от кораба "Св. Николай", съобщиха от дирекция "Информация и ситуационен център" на МВнР.
 

Българските моряци са в добро здравословно състояние и се спазват правата им на задържани. Целият екипаж е в испанската столица за провеждане на разпити, като все още не са завършили следствените действия.

Следващата седмица консулът ще се срещне и с останалите български граждани, се казва в съобщението на МВнР.

Корабът „Свети Николай", плаващ под български флаг, беше задържан на 13 август на 50 мили от пристанището Кадис в Южна Испания. Заловеният кокаин бил висококачествен, опакован в 108 бали, разположени в трюма.

Справка в морските регистри показва, че корабът „Свети Николай" е сменил съвсем наскоро името си. До преди по-малко от месец той е плавал с името „Бургас 3".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3265 |31.01.2025 Обрат с "Вежен": Арестуваха друг кораб с руски екипаж . 6| 3287 |23.01.2025 Освободените моряци от Galaxy Leader кацнаха на българска земя . 2| 5497 |20.09.2013 Моряците от кокаиновия кораб бачкат на черно . 12| 6207 |17.09.2012 Българските моряци остават в затвора в Испания

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads