Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5059 | НОВИНИ

Проектът за турски ТЕЦ до границата ни-спрян

Проектът за турски ТЕЦ до границата ни-спрян
Проектът за строителството на ТЕЦ в района на турската гранична община Инеада, южно от община Царево е спрян, обяви кметът на община Инеада Тахир Яшък на икономически форум в Бургас. Той и неговите колеги от общините Визе и Демиркьой заявиха категоричното си несъгласие с енергийния проект.
 

Кметовете обясниха, че строителството на топлоелектрическа централа край Инеада не е правителствен проект, а намерение на частни инвеститори. Според Яшък турският министър на екологията е застанал категорично на страната на протестиращите граждани и е отказал за одобри проекта, заради което той вече не стои на дневен ред.

 

Турските кметове отказаха да обсъждат в Бургас темата за евентуално строителство на атомна електроцентрала, защото това е официална правителствена политика на Турция, която трябва да бъде разисквана на друго ниво. Все пак гостите обясниха, че до момента никой не ги е известявал за намерение на турското правителство да строи АЕЦ край Инеада.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Борчът на „Топлофикация–Сф” към „Булгаргаз” минавал границата на търпението 5| 10411 | Борчът на „Топлофикация–Сф” към „Булгаргаз” минавал границата на търпението Русенци трафикират сирийци през границата ни 2| 5236 | Русенци трафикират сирийци през границата ни 21 кг хероин прекарва нашенец през границата 0| 5964 | 21 кг хероин прекарва нашенец през границата Сидеров посрещна турския военен министър с "приветствени" плакати 14| 6508 | Сидеров посрещна турския военен министър с "приветствени" плакати

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads