Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
28| 5701 | НОВИНИ

Президентът: Консервативната фискална политика е ключ към успеха

Росен Плевнелиев
Росен Плевнелиев
България ще продължи да насърчава инвестициите в реалната икономика, ще продължи да създава благоприятни условия за чуждестранните инвеститори и да насърчава инвестициите в реалната икономика, заяви президентът Росен Плевнелиев след среща с посланиците на държавите-членки на ЕС, Хърватска и Швейцария, акредитирани у нас.
 

Консервативната фискална политика запазва доверието на бизнеса в българската икономика и това ще продължи и в бъдеще. Прозрачността и приемствеността са ключът към успеха на реформите у нас, каза държавният глава и запозна дипломатическите представители с напредъка в осъществяването на реформите в съдебната система, секторите отбрана и сигурност и административната реформа, както и с подготовката на референдума за бъдещето на ядрената енергетика в България.

 

Формулировката на въпроса, на който ще отговорят българските граждани през януари 2013 г., би трябвало да изисква принципна позиция за развитието на ядрената енергетика, а не да бъде свързан с определен проект, каза Плевнелиев.

Президентът потвърди и становището на България да не определя дата за начало на преговори за присъединяването на Македония към ЕС.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Президентът: Политиците ни са си научили уроците, няма да се месят на църквата 20| 6393 | Президентът: Политиците ни са си научили уроците, няма да се месят на църквата Президентът: Подкрепяме Турция в евроинтеграцията 55| 7082 | Президентът: Подкрепяме Турция в евроинтеграцията Президентът: Крайно време е за публичен дебат за КС 19| 5513 | Президентът: Крайно време е за публичен дебат за КС Президентът: Следващият патриарх да е толкова достоен колкото Максим 27| 5887 | Президентът: Следващият патриарх да е толкова достоен колкото Максим

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads