Реклама / Ads
19| 8421 |27.02.2013 НОВИНИ

Бунтът на 3 март с холандски лалета и еквадорски рози

.
"Бунтовни" лалета от Холандия
Близо 10 млн лв ще струват протестите и тържествата за националния празник 3 март. Толкова пари ще се дадат за цветя в деня на национален протест. Това е изчислил търговецът на Велин Велинов от София, който зарежда около 20 магазина в страната.
 
Според него след призива на някои от организаторите на бунтовете всеки протестиращ да излезе с цвете в ръка в деня за честване на Освобождението на България, оборотът на магазините и бутиците ще се вдигне поне с 30 на сто.

Протестните шествия ще се украсят с лалета от Холандия, рози от Еквадор, Гербери от Италия и Турция и хризантеми от гърция и Израел. Само 10 на сто от цветята, които се продават, са произведени в България. Останалите са от внос. Най-много цветя се внасят от Холандия – около 25-30%. Лалето в момента върви около 1,50 лв бройката. Розата от Латинска Америка струва 3-4 лв. Герберът върви между 5-7 лв, а букет от хризантеми е от 15 до 23 лв.

 

Припомняме, че Румъния забрани вноса на цветя от Холандия през 2011 г. Повод за крутите мерки бе отказът на холанските политици да пуснат Румъния и България в Шенген. У нас обаче нямаше подобни реакции. По родните пазари в момента всяка втора луковица на лале е от „Ниската земя”, както някои наричат Холандия.

 

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 7391 |09.04.2025 Ресторантьорите затвориха центъра на София с хоро. А междувременно – най-голям дял от сивата икономика е в техния сектор . 1| 3450 |15.03.2025 Българската роза – пред поредно изпитание . 26| 9644 |11.02.2025 Антибойкот на бойкота! Дали супермаркетите няма да се пръснат по шевовете на 13 февруари? . 0| 3689 |09.02.2025 Колко ще ни струват мартениците тази година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads