Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
13| 12446 | НОВИНИ

Почитат паметта на починалия Пламен Горанов със свещи

Почитат паметта на починалия Пламен Горанов със свещи
Около 200 – 250 протестиращи се събраха край езерото "Ариана" в столицата да почетат паметта Пламен Горанов. Мъжът почина снощи, след като се самозапали преди дни в знак на протест срещу кмета на Варна Кирил Йорданов.
 
Протестиращите носят запалени свещи и плакати, но нямат намерение да блокират "Орлов мост", защото тази вечер са на мирно, възпоменателно шествие. Тяхното послание е "Не на мафията". В градинката на Ариана има и дузина униформени, които следят за спазване на обществения ред.

Неочаквано възникна конфликт с жена, за която някои от протестиращите твърдят, че е пияна. Тя обаче се възпротиви и опита да вземе думата, но бе набързо отстранена от групата протестиращи. Някои от тях се възмущаваха, че заради такива като нея хората в България смятат, че протестите са хаотични, стихийни и неуправляеми.

Столичани запалиха свещи в памет на Пламен и на други места в София. Имаше хора пред парламента и пред Паметника на незнайния воин.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Почитат дядо Максим с литургия 0| 5435 | Почитат дядо Максим с литургия Почетоха паметта на жертвите на комунизма 98| 9152 | Почетоха паметта на жертвите на комунизма Стотици почитат Паисий на шествие в София 3| 6991 | Стотици почитат Паисий на шествие в София Християните почитат деня на бащата 1| 5912 | Християните почитат деня на бащата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads