Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
108| 8630 | НОВИНИ

Прокопиев и Плевнелиев били съседи по вили

Росен Плевнелиев и Иво Прокопиев били семейни приятели, носят клюките
Росен Плевнелиев и Иво Прокопиев били семейни приятели, носят клюките Източник: kliuki.net
От студиото на ТВ 7 Николай Бареков предупреждава Плевнелиев, че ще следи изкъсо всяка негова стъпка, така че да не се заиграва с групировки.
 

Президентът Росен Плевнелиев си купил земя в Банско от съдружник на Иво Прокопиев, посочи в свой репортаж ТВ7. Плевнелиев закупил 1 211 квадратни метра земя за 3720 лева, а това прави сума по 3 лева на квадрат.

Въпросната сделката станала през 2007 година. Продавач на земята бил  Филип Харманджиев, бизнесмен и дългогодишен съдружник на Иво Прокопиев. Според регистрите къщата на Росен Плевнелиев в Банско е оценена на 352 349 лева.

Иво Прокопиев и Росен Плевнелиев били съседи по вили в село Баня край Разлог, стана ясно от репортажа на ТВ 7.

Няма нищо лошо да живеят един до друг, но защо държавният глава не си признава, попита в студиото водещият на "Гореща точка" Николай Бареков. Той съобщи, че телевизията щяла да следи изкъсо всяка стъпка на Плевнелиев, както и това дали той не се заиграва с групировки. Бареков цитира още и интервю на президента, в което на директен въпрос дали съседства с Прокопиев, Плевнелиев казал, че около него живеят много симпатични хора, чиито имена обаче им не съвпадали с въпросните.

От репортажа на TV7 всъщност излезе, че в деня преди падането на правителството на Б. Борисов Плевнелиев и Прокопиев били заедно. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Политолози и журналисти: Плевнелиев има златен шанс в момента 24| 6119 | Политолози и журналисти: Плевнелиев има златен шанс в момента Журналист: Искаме Плевнелиев да наругае Борисов, това е опасно 21| 5892 | Журналист: Искаме Плевнелиев да наругае Борисов, това е опасно Плевнелиев: Отстрелват предложенията ми за премиери 37| 5760 | Плевнелиев: Отстрелват предложенията ми за премиери Костов зове Плевнелиев да му даде мандата 214| 10360 | Костов зове Плевнелиев да му даде мандата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads