Реклама / Ads
6| 7266 |15.03.2013 НОВИНИ

Карбовски: Чеци се притесняваше не, че е убиец, а да не му "лепнат" нещо

.
Николай Русинов-Чеци Източник: Булфото
Николай Русинов-Чеци, подсъдим за убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина, се страхувал, че процесът срещу него няма да е справедлив. Това каза журналистът Мартин Карбовски, свидетел по делото.
 

На днешното съдебно заседание за изслушване бяха извикани четиринадесет свидетели, сред които и журналистът Мартин Богданов - Мартин Карбовски, който беше изслушан първи.

Карбовски разказа, че се е свързал с подсъдимия по скайп, след като самият Русинов е потърсил връзка с журналисти, за да говори по случая. Според думите му Чеци е бил уплашен, че могат да го обвинят неправомерно. Заподозреният искал да се чуе неговата версия първо по телевизията, защото не вярвал на властите. Казал, че спомените от нощта му са объркани, но твърдял, че призори е оставил момичето живо.

„Притеснението му не беше, че я е убил, а че може да му „лепнат" нещо и да няма справедлив процес", добави Карбовски. При разговора им Чеци е казал, че в нощта на убийството е бил пиян и е взел наркотици.

Карбовски сподели, че е убедил Русинов да се върне в България и да разговаря с полицията, защото това е най-добрият вариант да получи справедлив процес, но Чеци поставил условието за адвокат да му бъде назначена Ина Лулчева. В момента адвокат на подсъдимия е Иво Найденов.

Припомняме, че в предаването на Карбовски около седмица след убийството беше излъчено скайп-интервю с Русинов, докато полицията го издирваше като заподозрян. Няколко дни след излъчването Русинов се прибра с полет от Турция и беше задържан на летището.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3512 |26.11.2024 Ужасяващи факти засекретиха делото по случая с малтретираното 5-годишно момченце . 6| 4099 |24.11.2024 Йордан Цалов, Би Би Си: Криптокралицата Ружа Игнатова е жива, престъпни картели я укриват . 0| 4889 |15.09.2014 Липсваща експертиза отложи делото срещу Чеци . 1| 5536 |28.05.2014 Съдът нищи личния живот на Чеци

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads