Реклама / Ads
22| 5392 |09.04.2013 НОВИНИ

Яне Янев: Президентската администрация прави гаф след гаф

.
Президентската администрация допуска гаф след гаф, обвини институцията лидерът на РЗС Яне Янев.
 

Според него, такъв голям гаф е и прессъобщението от 29 март, че екипът на държавния глава има готовност да организира курсове по конституционно право за парламентарно представени партии, предаде БНТ.

Днес Янев отиде в сградата на президентството с група от около 30 души, за да подадат молби за обучението. Лидерът на РЗС смята, че е странно администрацията на президента да предлага курсове по конституционно право на политици, които от години изработват закони. Яне Янев поиска обаче президентът да изпълни намерението си, за да се види какъв е потенциалът на президентските юристи.

"Ако самият президент е инициирал този курс, тогава ще бъде много интересно да видим как той ще го изнесе, при какви условия, кои точно конституционни норми. Иначе ние от "Ред, законност и справедливост" имаме много добре подготвени юристи, които възнамеряват да изнесат паралелни на президента курсове. Те са първи стъпки към импийчмънт", заяви лидерът на РЗС Яне Янев.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3330 |28.03.2024 Радан Кънев: Г-н Главчев чудесно може да бъде премиер. Изборите са опасна ситуация . 2| 3742 |27.03.2024 Конституционалист: Радев хипотетично може да поеме риска да не одобри състава на служебен кабинет . 21| 6372 |04.07.2021 Служебният премиер: Порази ме мащаба на това, което заварихме, картината не е добра . 13| 6264 |10.12.2013 Яне Янев за люспите на ГЕРБ: Бойко не познаваше депутатите си, сега му е съмнало

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads