Реклама / Ads
2| 6242 |20.04.2013 НОВИНИ

Асен Василев: Условията трябва да са еднакви за всички производители от ЕС

.
Mинистърът на икономиката, енергетиката и туризма Асен Василев Източник: Булфото
117 български производители и представители на осемте големи търговски вериги у нас се срещнаха в Пловдив на първото по рода си изложение в подкрепа на българския бизнес.
 

По време на форума условията си за кредити представиха 8 банки, а пет сертифициращи компании предлагаха консултации, информира БНР.

Пред производители и търговци министърът на икономиката, енергетиката и туризма Асен Василев подчерта: „Според мен условията трябва да бъдат абсолютно еднакви за всички производители от ЕС. Това са нашите партньорски задължения, въпросът е те да бъдат честни и равнопоставени, т.е. да не може по-големите по някакъв начин да извиват ръцете на по-малките. Също така е много важно и самите участници в този процес да седнат и да се разберат и мисля, че това започва да се случва, защото е по-добре винаги да се намери чрез преговори някакво решение, отколкото да се тръгва по тежък административен път и санкция."

Второто подобно изложение ще се проведе на 27 април във Велико Търново, съобщи министър Василев.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 91 |09.12.2025 Излезе трейлър за новия документален филм за Дейвид Боуи . 0| 312 |09.12.2025 ЕС разследва Google за неправомерно използване на съдържание за обучение на AI . 0| 277 |09.12.2025 Дисбаланс: 0,2% от бизнеса в ЕС генерира над половината му икономически оборот . 0| 528 |09.12.2025 Зеленски се срещна с папа Лъв XIV, Ватиканът предлага да е домакин на преговори

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads