Реклама / Ads
53| 6169 |23.05.2013 НОВИНИ

БСП взе мандата за съставяне на кабинет

.
След като спечелилата най-много гласове на изборите партия ГЕРБ върна мандата, президентът Росен Плевнелиев го връчи на втората по големина политическа сила БСП.
 

На "Дондуков" 2 дойдоха лидерът на БСП Сергей Станишев и номинираният за премиер Пламен Орешарски. Станишев предостави на държавния глава решението за кандидата за министър-председател, който да е Пламен Орешарски. Бе предадена и декларацията на Орешарски за съответствие със законовите изисквания.

Ще направя всичко възможнво в най-кратък срок да съставя кабинет, каза Орешарски при приемането на мандата. Актът стана точно в 15,38 часа.

Кабинетът на БСП ще бъде подкрепен от ДПС и вероятно от членове на "Атака". По-рано днес, след консултации с Коалиция за България Лютви Местан заяви: "Вървим към съгласие. Имаме конкретни предложения с оглед на разполагане на конкретни действия във времето". На срещата бяха дебатирани приоритетите на бъдещия кабинет на Пламен Орешарски.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 3278 |10.01.2025 На масата е редовно правителство между ГЕРБ, ИТН и БСП . 20| 4372 |15.07.2024 Радев се среща с ПП-ДБ, още не казва кога ще връчи мандат . 1| 3403 |15.07.2024 Чакаме Радев да връчи втория мандат . 2| 3688 |10.07.2024 Борисов отказа с писмо на ДПС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads