Реклама / Ads
82| 6291 |11.06.2013 НОВИНИ

Прокуратурата: Борисов, Кокинов и Найденов са невинни

.
Източник: Булфото
Проверката на Инспектората на Върховна касационна прокуратура по случая със записите от Банкя е приключила. Това каза пред журналисти Румяна Арнаудова - говорител на Софийска градска прокуратура.
 

Арнаудова обясни, че материалите от проверката са били изпратени на Софийска градска прокуратура, а от там е изпратена преписка към Софийска районна прокуратура.

Данните сочат за извършено престъпление по член 339а от Наказателния кодекс, което e от компетентност на Районната прокуратура, и означава - „който без надлежно разрешение, което се изисква по закон, извежда, използва, продава или държи специално техническо средство, предназначено за негласно събиране на информация".

Това е единственото престъпление; не са установени данни за извършено престъпление от някои от участниците в разговора, посочи Арнаудова.
Участниците в разговора не са извършили престъпление, затова няма образувано досъдебно производство срещу Николай Кокинов.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 6870 |22.03.2022 Прокуратурата призова на разпит Кирил Петков, Асен Василев и Бойко Рашков . 3| 7288 |01.02.2014 Кокинов:Уволнението ми е незаконно и несправедливо . 10| 5471 |14.08.2013 Борисов, Найденов и Кокинов пак на разпит за "седянката в Банкя" . 16| 5669 |18.06.2013 Дисциплинарката срещу Кокинов свърши за 15 минути

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads