Реклама / Ads
25| 8562 |25.06.2013 НОВИНИ

Явор Куюмджиев: Енергийният колапс чука на вратата

.
Явор Куюмджиев
Финансовият колапс на енергийната система чука на вратата. Дошло е време разделно за българската икономика.
 

Това коментира народният представител и зам.-председател на Парламентарната комисия по енергетика Явор Куюмджиев.

Според него всеки от участниците в енергийната система трябва да направи крачка назад и да позволи на енергетиката да се стабилизира. „Мерките, които предлагаме с промените в законодателството, ще позволят това, те не са дългосрочни, но ще дадат глътка въздух от около година, година и половина, в която цените не би трябвало да се променят”, добави Куюмджиев, цитиран от БГНЕС.

„На този етап установихме, че състоянието на енергетиката е много тежко, за нас най-важното е тя да бъде стабилизирана, за да не рухне, след което имаме няколко идеи за въвеждане на други мерки за подпомагане на социално слабите”, повтори той и напомни, че 60 % от българските граждани са енергийно бедни.

На заседанието на Изпълнителното бюро на БСП днес е взето решение ускорено в НС да бъдат приети промените в Закона за енергетиката. „Протестите през февруари започнаха с цените на тока, прераснаха в бунтове срещу правителството на Бойко Борисов и доведоха до неговото падане. Ние се вслушваме в желанията на хората”, подчерта Куюмджиев и „набеди” предишните управляващи за намиращата се „на прага на пълен и тотален срив” българска икономика.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 512 |10.12.2025 САЩ удължиха срока за продажбата на активите на „Лукойл“ до 17 януари . 1| 824 |10.12.2025 Тирамисуто вече е нематериално културно наследство. Как Италия стигна до признанието? . 0| 851 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 6| 1150 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads