Реклама / Ads
15| 5421 |03.07.2013 НОВИНИ

БСП: Парламентарната етика при вероизповеданията

.
Депутатът от БСП Янаки Стоилов Източник: Булфото
Частта с "парламентарната етика" ще бъде преместена в ресора на Комисията по правата на човека, вероизповеданията и жалбите на гражданите.
 

Такова предложение ще бъде внесено от БСП, стана ясно от изявление на депутата Янаки Стоилов. От БСП обясниха, че правят това разместване заради общественото мнение по отношение на председателя на комисията Волен Сидеров.

„Съобразяваме се с част от повдигнатите въпроси в обществото и затова смятаме едната комисия да бъде по правата на човека и жалбите на гражданите, а отделно да има комисия по вероизповеданията и парламентарна етика", каза Янаки Стоилов. Затова и депутатите отложиха избирането на състава на комисията, която ще получи допълнение в името си.

Преди това Ваня Добрева от Коалиция за България оглави парламентарната комисия по образованието и науката. За заместник-председатели бяха избрани Милко Багдасаров, Алиосман Имамов и Станислав Станилов. От ГЕРБ, които не присъстваха в залата, не излъчиха свои представители в комисията.

Така най-вероятно Волен Сидеров ще остане да председателства само Комисия за борба с корупцията и конфликт на интереси.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2872 |12.07.2023 Тази седмица решават за председателите на комисиите . 4| 3466 |17.05.2023 Депутатите избраха Стою Стоев от ПП-ДБ за шеф на правната комисия . 24| 14441 |22.12.2021 Костадинов: Снощи е решено младежката комисия да бъде представена на ”Възраждане” за ръководене . 14| 6153 |23.01.2014 Приеха закона за конфликт на интереси

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads