Реклама / Ads
31| 7972 |13.07.2013 НОВИНИ

Татяна Дончева била къртицата в ДАНС

.
Ексчервена депутатка Татяна Дончева е поддържала нерегламентирани контакти с бивши и настоящи служители на ДАНС. Разговорите й били засечени по време на разработката „Галерия”.
 

Вчера ДАНС официално разсекрети делото и публикува на сайта си 30 документа от подслушванията, пише "Монитор". От документите става ясно, че разработката е поръчана и лично контролирана от тогавашния шеф на агенцията Петко Сертов, а не както Дончева твърдеше, че зад нея стои зам.-председателят Иван Драшков. При разследването преди 5 г. бяха подслушвани журналисти, бизнесмени и агенти на родното ФБР заради съмнения за теч на информация от секретната служба. От съобщението на ДАНС става ясно, че оперативното дело е работено в периода август-септември 2008 г. То стартира, след като в медиите се появяват серия от информации, за които се предполага, че може да са изтекли от агенцията. 

Наблюдавани са сайтовете аfera.bg, frognews.bg, opasnite.net63.net, в. „Уикенд” и в. „Шоу”, в които е имало нападки срещу тогавашния служител на ДАНС Алексей Петров. Подслушвани са няколко от собствениците на въпросните медии. За периода от един месец, в който е водено делото „Галерия”, Татяна Дончева е провела 126 разговора с бившият шеф на НСС Иван Чобанов и още 6 с ексначалника на ВКР Орлин Иванов. Чобанов пък се е чул по телефона общо 220 пъти със свои колеги.

Агентите на ДАНС обаче отчитат, че е възможно тези разговори да имат и чисто приятелски характер. Проверявани са били и телефоните на Иван Драшков, Цветлин Йовчев и бившото пресаташе на службата Зоя Димитрова, които обаче не са били засечени да имат нерегламентирани контакти. Проверявани са и секретарката на тогавашния шеф на ДАНС Петко Сертов и нейна колежка, за които е установено, че изтича информация за посещение на известни личности в службата.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 63 |11.12.2025 ЕС започва процедура за дългосрочно замразяване на руските активи . 1| 249 |11.12.2025 Изтеглят заседналия край Ахтопол танкер „Кайрос“ – част от руския сенчест флот . 0| 339 |11.12.2025 Инспекторите от ДАИ, искали подкуп от екипа на Роби Уилямс, излязоха под гаранция . 0| 440 |11.12.2025 „Личен въпрос“: Едва 16,2% от жертвите на домашно насилиe у нас подават сигнал

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads