Реклама / Ads
16| 5725 |16.10.2013 НОВИНИ

"Неидентифицируемите" сирийци разяриха "Атака"

.
Източник: Булфото
"Атака" настоя за оставката на министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев, обяви националистката Магдалена Ташева на протест, организиран от софийската организация на партията заради "неадекватната политика" на МВР шефа по отношение на бежанците.
 

"Искаме човек, който може да се справи с тази ситуация, минаха няколко месеца, в които министърът нищо не прави", отбеляза тя пред БТА и допълни, че протестът им е именно срещу тези "неидентифицируеми ислямистки елементи", идващи у нас с етикета "бежанец".

Според нея бежанците минават през "зелената" граница с Турция, която умишлено не се охранява.

"Те извършват престъпление и трябва да бъдат върнати на територията, от която са дошли", категорична бе Ташева, която настоя, че България в случая се явява трета страна, защото бежанците идват от южната ни съседка, а не от страна, в която има военен конфликт.

Депутатът от "Атака" разясни, че според международно споразумение, когато страна член на ЕС се окаже в положение на трета страна, до която мигрантът се е добрал, сама преценява дали той трябва да бъде екстрадиран, или да му бъде даден статут на бежанец.

"Така че България може да екстрадира всички, тъй като са минали незаконно границата, а и вършат и други престъпления в страната", допълни Ташева. Националистката се възмути и от изявлението на социалния министър Хасан Адемов, че у нас имало 500 работни места за бежанците. "Искаме веднага тези работни места да бъдат предоставени на българските безработни", призова тя.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 179 |08.12.2025 България иска информация от Турция за танкера „Кайрос“ . 0| 132 |08.12.2025 Обрат: Paramount прескача Netflix със $108 млрд. оферта за цялата Warner Bros . 0| 317 |08.12.2025 Бюджет 2026 влиза в НС: Кабинетът одобри окончателния проект в евро . 0| 364 |08.12.2025 Напук на Ню Йорк и Калифорния: Тръмп въвежда единни федерални регулации за AI

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads