Реклама / Ads
6| 6287 |20.10.2013 НОВИНИ

Елитни колежи търсят българи за студенти

.
Четири от най-престижните и скъпи висши училища от Швейцария търсят българи за студенти. Техни специалисти вече на в нашата страна да проучват дали и как могат да си намерят хора за обучаване, пише "Преса".
 

Таксите в колежите са доста високи – достигат до 25 000 швейцарски франка /40 000 лева/ на година, но пък студентите имат добре платени практики в луксозни петзвездни хотели, тъй като престижните университети имат добро име в бизнеса, според изданието.

За показалите отлични резултати са предвидени и отстъпки, както и други финансови бонуси. Кампусите им са разположени в най-известните алпийски курорит и така студентите могат да трупат знания в бранша от първа ръка.

Американски преподаватели и швейцарска диплома получават всички ,завършили престижните висши училища, като с това стават сериозни кандидати за кариера в луксозното хотелиерство.

Някои от швейцарските колежи са направо бутикови с обучавани от тях около 200 души. Студентите с диплома от тях обаче започват работа в хотели с пет звезди, където стартовите заплати са от 3000 евро на месец. Ако пък стигнат до ръководен пост, завършилите престижните университети ще получават около 10 000 евро.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 254 |09.12.2025 Ликвидация на международните легиони в Украйна . 2| 470 |09.12.2025 Мицкоски: В Северна Македония няма да бъдат строени центрове за мигранти . 1| 562 |09.12.2025 Еднa гoдинa вeчe Pycия нe плaщa пeнcии нa гpaждaнитe cи y нac . 2| 912 |09.12.2025 Зеленски е готов за избори в Украйна, отговори на Тръмп след среща с Мелони

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads