Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
38| 8529 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Чуйте, чуйте! Брюксел казва: Поне 400 евро заплата

Чуйте, чуйте! Брюксел казва: Поне 400 евро заплата
Внасят предложението в новия Европарламент. Всеки гражданин на Евросъюза да взима поне 400 евро на месец. Това предложение ще бъде обсъдено от новия Европарламент, който ще избираме през май догодина.
 

 

Идеята да се въведе социален минимум е на Европейския икономически и социален съвет, съобщи в София неговият шеф Анри Малос, пише днес Стандарт. "На този етап ще предложим на евродепутатите да гласуват ножица от 400 до 1000 евро в зависимост от стандарта на страните членки", обясни Малос. Ако човек не може да постигне с доходи от труд този минимум, държавата ще доплаща разликата. Малос бе изумен как българите преживяват с минимална заплата от 155 евро. "Подобно решение трябва да е съобразено с реалностите в отделните държави, но не е лошо да си поставяме високи цели", коментира социалният министър Хасан Адемов. 

Ако се въведе такъв минимум, ще се избегне възможността за дъмпинг, но Брюксел винаги има предвид при такива предложения и ситуация във всяка конкретна страна, коментира социалният министър Хасан Адемов по НТВ тази сутрин. 
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Брюксел: Над 100 хил. евро в банка - без гаранция 7| 7273 | Брюксел: Над 100 хил. евро в банка - без гаранция Брюксел ни плаща пътя до службата 8| 7841 | Брюксел ни плаща пътя до службата Брюксел плаши Apple и Samsung с глоба за милиарди 3| 5627 | Брюксел плаши Apple и Samsung с глоба за милиарди Брюксел умува да пусне ли българите на европейския пазар 7| 6383 | Брюксел умува да пусне ли българите на европейския пазар

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads