Реклама / Ads
14| 10935 |11.02.2014 НОВИНИ

Бунт в кв. "Христо Ботев" заради убито циганче

.
Около 200 роми са спрели движението по източната тангента в столичния квартал "Христо Ботев".Ромите протестират срещу освобождаването под парична гаранция на охранителя Петко Еленков, който застреля преди година 16-годишния Велин Стоянов-Жабата.
 

Ромите негодуват среще решението на състав на Софийски градски съд. Някои от тях са заявили, че са звънили в Нова телевизия и очакват репортерски екип, за да излеели възмущението си. На място са пристигнали полицейски патрули, съобщава БЛИЦ.

Петко Еленков излезе на свобода бурно аплодиран от десетки негови колеги. На 2 март м.г. Еленков с пушка-помпа гръмна 16-годишния Велин Стоянов от ромски произход, докато той с приятели се опитвал да открадне желязо от хладилно депо на гара Подуяне. При стрелбата бе ранен и Камен Янков, друго момче от крадливата група.

Срещу Еленков има повдигнати още две обвинения - за нанасяне на средна телесна повреда и за притежаване на боеприпаси. Най-тежкото обвинение от трите е това за убийството, като законът предвижда наказание от 15 до 20 г. лишаване от свобода, доживотен затвор или доживот без право на замяна.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 254 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 0| 391 |08.12.2025 Financial Times: Николай Младенов е фаворит да оглави управленската структура в Газа . 0| 698 |08.12.2025 Брутален побой в „Люлин“: Двама ранени, двама задържани . 0| 655 |08.12.2025 Никола Цолов с трофей във Формула 3 и обещаващ дебют във Формула 2

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads