Реклама / Ads
18| 5821 |08.04.2014 НОВИНИ

БСП и ГЕРБ в лют спор за ЕРП-тата

.
Спорът който се вихри в момента за дълговете на ЕРП-тата се отнася за суми, които са били натрупани през лятото на 2012 година. Тези задължения, за които се карат ДКЕВР и ЕРП-тата, са натрупани по времето на кабинета Борисов. Законите в тази държава трябва да се спазват. Темата с ЕРП-тата преминава към истерия, а не трябва. Процедурата, която тече в момента, е съвсем стандартна.
 

Това заяви депутатът от Коалиция на България Желю Бойчев. Заедно с колегата му Станислав Иванов от ГЕРБ в сутрешния блок на БНТ те си подхвърляха "горещия картоф" с дълговете на ЕРП-тата и кое управление е виновно - на тройната коалиция или на ГЕРБ.

Според Станислав Иванов виновни за дълговете са сега управляващите , които са ги направили по времето на проекта „Цанков Камък” и „Белене”. „Тогава са натрупани 2, 5 млрд лева дългове”, каза той

"Благодарение на популизма на управляващите се получи изкуствено намаление на тока, което сега ще рефлектира срещу потребителите”, заяви Иванов. Според него  спорът е чисто търговски и не трябва да се решава от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКВР).

„Това е див популизъм, което вършат управляващите” , отсече депуатът от ГЕРБ, имайки предвид намалението на тока.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4847 |22.03.2016 Бойчев за парното: Правителството и КЕВР са в дълг към потребителите . 17| 5376 |22.03.2014 Овчаров отсече: „Белене” е виновна за дефицита в енергетиката . 23| 10043 |19.03.2014 БСП към ГЕРБ: Неудобна ви е темата за ЕРП – тата . 19| 5828 |18.03.2014 ГЕРБ:Приказките за национализация гонят инвеститорите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads