Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 5569 | НОВИНИ

Лавина от "ужилени" за работа в чужбина

Лавина от "ужилени" за работа в чужбина
Лавинообразно се увеличават хората, които твърдят, че са измамени от фирма-посредник за работа в чужбина. Валят обаждания от цялата страна по телевизии и онлайн медии.
 

Някои от кандидатите за работа прибягнали до услугите на фирма за бързи кредити, за да платят поисканата от фирмата сума от 1200 лева на човек. Служителка на фирмата настоявала парите да бъдат дадени за броени часове.В крайна сметка парите били намерени, куфарите били стегнати, а досегашната работа – напусната.
 
„С надеждата, че ще заминаваме за Англия, но това нещо не се сбъдна. Сега сме безработни, без никакви доходи”, разказа по Нова телевизия "ужиленият" Любомир Ангелов.„Нашето желание се свежда до това да ни върне сумата, която сме заплатили, а тя е в размер на 1200 лева на човек”, обясни измамената Анелия Иванова.
 
 „За съжаление, от Русе все още нямам пратен човек, като имам уговорка. Договорите са описани много точно 3 месеца + 3 месеца. Ако в рамките на тези 5 дни след първите три месеца хората ме уведомят, че искат да приключат контракта си с мен, те го приключват”, обясни управителят на „Великобритания 2014”.
 
Потърпевшите обаче се жалват, че всички начини за комуникация са били неуспешни и не могат да пуснат предизвестия за прекратяване на договора.
 
„Поне около 400 – 500 човека сме. Ние сме много, силни сме и няма да се откажем”, категорична е една от измамените.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Депутатите извънредно на работа 3| 5762 | Депутатите извънредно на работа Борисов към ромите: Без образование няма работа 82| 7593 | Борисов към ромите: Без образование няма работа Омбудсманът: Частните съдебни изпълнители вършат работа 4| 15114 | Омбудсманът: Частните съдебни изпълнители вършат работа Заякова: Щом има присъда за Златанов, работата е добре свършена 19| 5687 | Заякова: Щом има присъда за Златанов, работата е добре свършена

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads