Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
35| 8057 | НАРОДЕН ГЛАС

Дръжте се! Възрастта за пенсия пак скача

Дръжте се! Възрастта за пенсия пак скача
От догодина възрастта за пенсия най- вероятно ще бъде увеличена от 4 до 6 месаца. като се позовава на социални експерти. Това е следствие от увеличената продължителност на живота у нас, която за периода 2011-2013 година е достигнала 74.5 години.
 

От началото на 2014 година увеличаването на възрастта за пенсия бе замразено за една година с идеята през това време да се изработи механизъм за повишаването й според покачването на средната продължителност на живота, пише "Преса".

Очаква се цялостната визия да е готова до септември, но ако не се стигне до консенсус, от 1 януари догодина ще се пристъпи отново към вече заложената в Кодекса за социално осигуряване стъпка – вдигане на възрастта с 4 месеца.

В момента жените се пенсионират на 60 години и осем месеца с 34 години и 8 месеца стаж, мъжете – на 63 години и осем месеца и стаж от 37 години и осем месеца.

Неофициално властта наложи забрана за обсъждане на готвените промени до евроизборите на 25 май. След това обаче се очаква свикване на Консултативния съвет по пенсионната реформа.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
32 победители в Цветната олимпиада във Видин 1| 6383 | 32 победители в Цветната олимпиада във Видин KWIAT с кампания за безплатни очни прегледи  на деца 0| 6900 | KWIAT с кампания за безплатни очни прегледи на деца Нова телефонна измама завлича с много пари. Виж ТУК! 5| 7298 | Нова телефонна измама завлича с много пари. Виж ТУК! Бобо и Маги Джанаварова награждават победителите в „Цветната олимпиада“ във Видин 0| 6900 | Бобо и Маги Джанаварова награждават победителите в „Цветната олимпиада“ във Видин

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads