Реклама / Ads
3| 5225 |23.05.2014 НОВИНИ

Стартира втората задължителна матура

.
Зрелостниците ще се явят на втората задължителна матура - по избран от тях предмет. За трета поредна година изпитът се провежда в един и същи ден с Националното външно оценяване по математика на седмокласниците.
 

По традиция най-много зрелостници - над 16 хиляди, са решили да се явят на изпит по география. Втората предпочетена матура е по биология, а на трето място е тази по английски език.Изпитът започна в 8.00 часа и ще продължи четири астрономически часа. Учениците трябва да пишат с черен химикал.

В 10.00 часа започва националното външно оценяване по математика за седмокласниците. То се състои от два модула. Първият продължава 10 минути и е задължителен за всички, носи максимално 65 точки. Резултатът от него се записва като текуща оценка за ученика. Вторият, с който се кандидатства в гимназиите, продължава 90 минути и не е задължителен. Максималният брой точки от него е 35. Учениците трябва да пишат със син химикал.

Децата трябва да заемат местата си в определените училища най-късно 15 минути преди началото на изпита, като носят служебна бележка за допускане и документ за самоличност.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1090 |10.12.2025 САЩ удължиха срока за продажбата на активите на „Лукойл“ до 17 януари . 1| 1380 |10.12.2025 Тирамисуто вече е нематериално културно наследство. Как Италия стигна до признанието? . 4| 1501 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 9| 1781 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads