Реклама / Ads
6| 6426 |30.06.2014 НОВИНИ

БНБ иска промени в НК и затвор за слухове

.
Българската народна банка настоява да бъдат направени допълнения в Наказателния кодекс, с които да се налага затвор за разпространението на невярна информация на банките и всяването на паника в населението, съобщи пресслужбата на БНБ.
 

 

От националната банка предлагат в Наказателния кодекс, раздел "Престъпления против паричната и кредитна система" да бъде създаден чл. 252 а със следното съдържание: "Чл. 252 а. (1) Който разпространява заблуждаваща или невярна информация или други сведения за банка или финансова институция, които могат да доведат до всяване на паника в населението, се наказва с лишаване от свобода от 2 до 5 години.

 

(2) Когато с дейността по ал. 1 са причинени другиму значителни вреди или са получени значителни неправомерни доходи, наказанието е лишаване от свобода от пет до десет години и глоба от пет хиляди до десет хиляди лева". Предложението е изпратено днес до председателя Комисията по бюджет и финанси Йордан Цонев, съобщиха още от банката.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 5604 |22.07.2014 Нови поправки в НК за разпространение на слухове за банките . 5| 5799 |16.07.2014 Адв. Екимджиев пред Фрог: Поправките в банковия закон нарушават правата ни . 5| 5255 |03.07.2014 Миков размаха пръст на БНБ за липса на глоби за банковите слухове . 11| 6655 |01.07.2014 Йордан Цонев: До две седмици промени в НК заради банките

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads