Реклама / Ads
5| 4750 |14.07.2014 НОВИНИ

Чобанов дава 225 млн. лв за здравната каса

.
Финансовият министър Петър Чобанов дава 225 млн. лв., за да се покрие дефицита на здравната каса. Това се казва в писмо на Чобанов, адресирано до министъра на здравеопазването Таня Андреева.
 

 

Според писмото сумата може да се осигури за сметка на намаляване на разходите на министерствата и ведомствата. От там препоръчват да има действие и за по-добри мерки, които да водят до контрол върху разходите и управлението на финансовите ресурси на касата.

 

Министърът на здравеопазването Таня Андреева също е изпратила писмо до Надзорния съвет на Здравната каса с искане за преработване на законопроекта за промени в бюджета на НЗОК. Тези промени трябва да се съобразят с препоръките на финансовия министър.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2814 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 0| 2150 |08.12.2025 Financial Times: Николай Младенов е фаворит да оглави управленската структура в Газа . 1| 2168 |08.12.2025 Брутален побой в „Люлин“: Двама ранени, двама задържани . 0| 2153 |08.12.2025 Никола Цолов с трофей във Формула 3 и обещаващ дебют във Формула 2

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads