Реклама / Ads
12| 5256 |14.07.2014 НОВИНИ

Р.Овчаров: "Южен поток" е прекалено добър проект, за да се спре

.
"Южен поток" е прекалено добър проект за да не се строи Лошото е, че това българско правителство, а и предишното не направиха най-важните неща - да бъдат изчистени икономическите му параметри /проектът е поскъпнал два пъти- цената му бе 1 млрд някога, сега е 3 млрд/ Не бе обезречена политическата подкрепа за проекта Да се обединят усилията на всички страни за проекта, а не България да е "троянския кон" на Русия и първата страна, която се отказва от "Южен поток".
 

Концепцията на ГЕРБ за "Южен поток" бе да надуем цената на проекта, за да си разделим после комисионните.

Трябва да се легитимира доставчика на оорудване за реактора на "Козлодуй". Да стане този процес необратим.Не е лошо да има и седми блок за "Козлодей", но въпросът е какво правим с "Белене", коментира Овчаров.

Получил си оборудване, сега не го искаш. Цената на оборудването е около 800 млн. евро, така Овчаров отговори на въпрос дали ще плащаме на Русия и кой ще спечели арбитража за "Белене".

Принципът на посочване на кандидат е принципно порочен. Ние правим конгрес да изберем председател.Председателят на партията е загубил катастрофално избори.Затова Сергей Станишев няма моралното право да назначава, когото и да било. Това каза Овчаров за предстоящия избор на нов председател на БСП.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2813 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 0| 2150 |08.12.2025 Financial Times: Николай Младенов е фаворит да оглави управленската структура в Газа . 1| 2168 |08.12.2025 Брутален побой в „Люлин“: Двама ранени, двама задържани . 0| 2153 |08.12.2025 Никола Цолов с трофей във Формула 3 и обещаващ дебют във Формула 2

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads