Реклама / Ads
5| 5453 |15.08.2014 НОВИНИ

Пуснаха главната касиерка на КТБ с мярка ”подписка”

.
Главният касиер на Корпоративна търговска банка Маргарита Петрова е пусната от ареста в сряда с най-леката мярка за неотклонение-подписка. Това съобщиха за Фрог от Съдебната палата.
 

 

Петрова е обвиняема заедно с мажоритарния собственик на банката Цветан Василев и още трима души за източването на 206 милиона лева. Тя беше в ареста от месец, като два съдебни състава прецениха, че има достатъчно данни, уличаващи я в извършване на престъпление.

 

Мотивите на съда да пусне петрова на свобода са, че няма да има възможност да се укрие. Първоначално по случая  бяха задържани освен Маргарита Петрова и Борислава Тренева и Мария Димова. Последната беше пусната под домашен арест.  С тях бе задържан  и изпълнителният директор на КТБ Орлин Русев, но Софийски градски съд го освободи срещу гаранция от 10 000 лв.  Обвинени са четирима души – Борислава Тренева, Мария Димова, главен счетоводител, изпълнителният директор на КТБ Орлин Русев и касиерката на банката Маргарита Петрова. Русев и Петрова са обвинени в присвояване, а Димова и Тренева – като помагачи. Цветан Василев също беше обвинен задочно за длъжностно присвояване в особено големи размери.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 839 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 0| 913 |08.12.2025 Financial Times: Николай Младенов е фаворит да оглави управленската структура в Газа . 0| 1180 |08.12.2025 Брутален побой в „Люлин“: Двама ранени, двама задържани . 0| 1089 |08.12.2025 Никола Цолов с трофей във Формула 3 и обещаващ дебют във Формула 2

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads