Реклама / Ads
55| 6797 |22.08.2014 НОВИНИ

Радан Кънев: Не искаме Борисов за премиер

.
Реформаторския блок е твърдо против втори премиерски мандат на Бойко Борисов, защото реформаторите не приемат досегашния модел на управление на държавата. Това каза председателят на ДСБ Радан Кънев.
 

Той заяви готовността си да застане на чело на РБ, като окончателно това ще бъде решено във вторник на заседание на Националното ръководството на ДСБ в Пловдив.

 

При хвърлянето на оставкато си като говорител преди около месец Радан Кънев загатна за съществуването на задкулисни заигравки  с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Готов съм да се боря за лидерския пост в Реформаторския блок.  Няма нищо рисково в това коалицията да покаже лидерство, смелост и да излъчи представител, който да се включи в лидерските предизборни битки, каза той. Преди няколко дни Борисов се разгневи на Декларацията на РБ, в която е записано, че на постовете министър-председател, министър на вътрешните работи и финансов министър трябва да застанат нови хора, необременени от досегашно участие в управлението.  Не е лично отношение към Бойко Борисов. Тази декларация е нашето искрено желание за реформа в българското управление, обясни Кънев. Той отреме възможността за коалиция с БСП, каквато в момента предрича Борисов.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 386 |09.12.2025 Тръмп разреши износа на Nvidia H200 за Китай срещу 25% дял за САЩ . 0| 475 |09.12.2025 Средният осигурителен доход за октомври достига 1879 лв. . 0| 548 |09.12.2025 Започва панаирът на книгата в София . 0| 637 |09.12.2025 Гръцките фермери готвят нови блокади, възможно е напрежение и по българската граница

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads