Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
24| 5687 | НОВИНИ

Кънчо Стойчев и Цонева се обвиняваха в лъжи и глупости

Кънчо Стойчев
Кънчо Стойчев
Кънчо Стойчев от "Галъп" и активистката от Протестна мрежа Антоанета Цонева се "хванаха за гушите" в ефир. Цонева обвини Стойчев в опит за манипулация на избирателите, след като на миналите избори в прогнозите си агенцията разменила местата и посочила победените за победители, както и четвъртите за трети. Стойчев я обвини за говорене на глупости пред обществото.
 
"Галъп" не бяха близо до резултатите на миналите избори. Твърдяхте, че има преднина на БСП и сочехте ББЦ преди ДПС. Това е търсене на определен сценарий. Вие имате отклонения, които не са просто грешка, а тежък методологически проблем, обвини социолога Цонева.

Аз не съм в класна стая с учителка, която да ми разяснява кое как е. Няма да търпя това нещо. Ако ще водим сериозен разговор, да го правим, иначе не искам да си губя времето, разсърди се сериозно Стойчев. Не съм дошъл да ви се обяснявам. Аз казвам ли какви глупости сте говорили пред обществото. Но не си нося списъка, изрепчи се социологът. Той подчерта, че няма данни прогнозите, каквито и да са те, да са влияли върху електоралното мнение и да са променяли резултатите от вота.

Според Стойчев, освен трите основни политически сили, с добри шансове са още 3 партии, а и още 2 са с минимални, но вероятни шансове. Едва ли обаче в парламента ще влязат 8 партии, нито пък ще са 3, истината ще е някъде по средата, посочи социологът от "Галъп".
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Кънчо Стойчев: Социолозите не предрешават изборите 15| 5142 | Кънчо Стойчев: Социолозите не предрешават изборите Сидеров наплю социолозите „Червен Кольо” и „Прежълтял Кънчо” 34| 7587 | Сидеров наплю социолозите „Червен Кольо” и „Прежълтял Кънчо” Кънчо Филипов зове: Политиците да слязат на земята 8| 5648 | Кънчо Филипов зове: Политиците да слязат на земята К. Стойчев твърди, че със задкулисието се преигравало 15| 4851 | К. Стойчев твърди, че със задкулисието се преигравало

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads