Реклама / Ads
2| 7745 |30.09.2014 АРТ ДЖУНГЛА

Голям успех! Наш филм с голямата награда на Испания

.
Младата режисьорка Магделена Илиева от Благоевград е част от младия екип българи, отличен с голямата награда в секция „Нови режисьори“ за филма „Урок“ на международния филмов фестивал в Сан Себастиан в Испания.Отличията бяха раздадени завчера, а бонусът към статуетката на режисьорския дует Кристина Грозева и Петър Вълчанов е награда от 50 000 евро за екипа, направил филма с оскъдни финансови средства.
 
Фестивалът в Сан Себастиан е в Топ 4 на най-престижните в света филмови конкурси. В 61-годишната му история фигурират премиери на Хичкок и Уди Алън.

Точно затова самата селекция на българския филм „Урок“ за участие във феста е сериозен успех. Преди европейската си премиера в Сан Себастиан „Урок“ получи летящ старт в САЩ и Канада с участието си във фестивал в Торонто без конкурсен характер, резултатът от който са подписани договори за дистрибуция, съобщава Struma.bg

Магделена Илиева е дъщеря на благоевградската радиожурналистка Антоанета Гулева и съпруга й Живко, журналист на свободна практика. Благоевградчанката завърши „Режисура“ в ЮЗУ.

По време на следването си спечели едногодишна стипендия за обучение в Ню Йорк филм инститют в САЩ, а дипломният й филм бе отличен с редица награди от студентски форуми.

Режисьорите Грозева и Вълчанов правят пореден успешен проект с Магделена, която поема ролята на продуцент и организира цялостното заснемане на продукцията.

Късометражният им филм „Скок“ миналата година направи фурор и спечели цял куп награди, като се почне от първата награда на Филмовата академия в България, през голямата награда на кинофестивал в Брюксел и аналогично отличие на форум в Сеул. За екипа филмът „Урок“ е пълнометражният им дебют.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 15437 |28.07.2025 Господинов, Бешлийска и Бърдаров ще търсят новите гласове на литературата . 1| 5166 |25.05.2025 Големият Ивайло Христов взе най-важния "Аскеер" . 0| 5971 |08.07.2015 Българският филм „Урок“ сред 10-те селектирани за Кинонаграда ЛУКС 2015 . 0| 5740 |08.05.2015 Урок по българско кино на „Златната липа“ 2015

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads